12° Açık

En Güvenilir Ulaşım Aracı Raylı Sistemler

Güncel - 14 Mart 2015 23:43 A A

 “En güvenilir” ulaşım aracı tartışmasında son nokta! İstatistiklere göre en güvenilir ancak en çok korkulan ulaşım aracı uçak; tahtını güvenilir, rahat ve ucuz yolculuk olanağı sunan trene bırakıyor.

İTÜ Raylı Sistemler Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Turan Söylemez: “Trafiği büyük ölçüde rahatlatan, çevre dostu metro ve raylı sistemler, kaza riski en düşük ulaşım araçları arasında da öne çıkıyor. Dünya genelinde de kara yolu ulaşımına göre kullanım maliyetleri de hesaba katıldığında ortaya çıkan toplam maliyet bakımından daha ekonomik olan metro ve raylı sistemler, saatte on binlerce yolcu taşıyabilme kapasiteleri ile de en yüksek yolcu taşıma kapasitesine sahip ulaşım sistemi olarak kabul edilmekte.” dedi.

images

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Ulaştırma İstatistiklerine göre 2013 yılında ülkemizde 4 Türk ve 1 yabancı uçak kaza yaparken, demir yollarında 27 kaza meydana geldi. Karayolundaki kazaların milyonlara ulaştığı düşünülünce, güvenli ulaşım araçları olarak hava ve demiryolu tercih sebebiyken, uçaklara duyulan korku raylı sistemlerin öne çıkmasını sağlıyor.


Mehmet+Turan+Soylemezamazing_train

Bu haber 703 kez okundu.
Güncel - 23:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.