16° Açık

Dünyanın En Küçük Robotu Türkiye’ye Geliyor

TeknoBilişim - 23 Nisan 2015 17:52 A A

Tayvan’ın en son teknolojiyle üretilen ve özellikleri ile insandan önce doğaya hizmet eden “çevre dostu” ürünleri  İstinye Park’ta 15-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan “Tayvan Doğa Dostu Ürünler Etkinliği” ile tanıtılacak. Etkinlikte kurulacak olan “Tayvan Çevre Dostu Ürünler Pavilyonu”nda çevre dostu özellikleri ile Guinness Rekorlar kitabına giren ve “Dünyanın en küçük insansı robotu” olan “Berobot” da Türk halkı ile tanıştırılacak.

Tayvan Ekonomi Bakanlığı (MOEA) tarafından düzenlenen ve Tayvan Ekonomi Bakanlığı Çevreci Ürünler Departmanı (GTPO) ve Tayvan Ticaret Merkezi (TAITRA) tarafından desteklenen etkinlikte, Well-Ling, ChenTechnology, Nano Win Technology, GeStream Technology, Yantouch, SunUpEco, Absolute Technology, Crosscarf, PaperShoot Technologies, Green First Corporation ve Cashido Corporation gibi Tayvan’ın en güçlü firmaları çevre dostu ürünlerini Türk üreticiler ve tüketicilerle tanıştıracak.

Etkinlikte Tayvanlı teknoloji şirketlerinden GeStream Technology’nin ürettiği Guinness Rekorlar Kitabı’na da giren “dünyanın en küçük insansı robotu” “Berobot” da sergilenecek. Güneş enerjisiyle çalışan Nano Win Technology‘nin ürettiği Dünyanın ilk katlanabilir elektrikli scooterı” da macerasever çevreci tüketicilere tanıtılacak.

 

Bu haber 657 kez okundu.
TeknoBilişim - 17:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.