15° Parçalı az bulutlu

DOGED Kariyer Portalı Yayına Başladı

Oyun E-Spor - 6 Şubat 2015 00:09 A A

Oyun geliştirme üzerine kariyer hedefleyen herkesin kullanabileceği kariyer portalı, gelistirici.doged.org adresinde yayına başladı. Türkiye’de faaliyet gösteren tüm oyun geliştiricileri bir araya getirme amacıyla yola çıkan Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği, oyun geliştirme alanında kariyerine yön çizmek isteyen herkesin yararlanabileceği bir projeye imza attı.

gelistirici.doged.org adresinden ulaşılabilecek portal üzerinden şu hizmetler kullanılabilecek:

  • Sektördeki firmalar iş ilanlarını paylaşabilecek.
  • Adaylar, yayınlanan ilanlar için dijital başvuru formlarını doldurarak ya da Linkedin profillerini kullanarak başvurularını gerçekleştirebilecekler.
  • Adaylar, “Geliştirici Profili” oluşturabilecekler. Profil oluşturulurken temel bilgiler Linkedin hesaplarından kolayca aktarılabilecek.
  • Geliştirici Profilleri herkese açık durumda olacak.
  • Portale tamamen ücretsiz üye olarak, geliştiricilere form üzerinden mesaj gönderilebilecek. Geliştiricilerin bağlantı adresleri gizli tutulabilecek.

Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği Başkanı Ali Erkin konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Bu proje, geliştirici firma, grup ya da kişilerin ekiplerine yeni çalışma arkadaşları bulabilmelerini, halihazırdaki ekiplerini geliştirmelerini ya da yeni ekipler kurabilmelerini sağlayacak. Diğer yandan kendiliğinden Türkiye’de faaliyet gösteren birçok geliştiricinin kayıtlı olacağı bir veri tabanı oluşacak. Bu sayede derneğimize üye firmaların personel alım süreçlerinin kolaylaştırılmasını amaçlıyoruz.” şeklinde görüşlerini aktardı.

DOGED geliştirici portaline http://gelistirici.doged.org adresinden erişebilir, sağ üst köşede yer alan panelde “GELİŞTİRİCİLER” sekmesinden geliştirici olarak profil oluşturabilir ve “KAYIT OL” seçeneğinden portalde hesabınızı oluşturup, ilanlarınızı verebilirsiniz.

Portal üzerinde ayrıca topluluk özelliği olarak bir de forum bulunuyor. Geliştiricilerin özellikle oyun geliştirme konularındaki teknik disiplinler üzerine fikirlerini paylaşabilmeleri için özel olarak yaratılan foruma http://gelistirici.doged.org/forum adresinden ulaşılabilir.

 

Bu haber 934 kez okundu.
Oyun E-Spor - 00:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.