DOLAR: 5.76 TL
EURO: 6.35 TL

Dikey Ve Yatay Gidebilen Halatsız Asansörler Geliyor

3 yıl önce
887 kez görüntülendi

Dikey Ve Yatay Gidebilen Halatsız Asansörler Geliyor

thyssenkrupp Asansör Türkiye’nin son dönemdeki faaliyetleri ile ilgili bilgi veren Genel Müdür Turgay Şarlı, hedeflerinin liderlik olduğunu söyledi. Dünya genelinde 150 ülkede faaliyet gösteren şirketin Türkiye ofisinin 1999 yılından bu yana hizmet verdiğini anımsatan Şarlı, “2015 yılının ikinci yarısından itibaren merkez ülke olarak konumlandırılan Türkiye’de, inşaat sektörünün gelişimi ile birlikte büyümemizi sürdürüyoruz. Bu ivmemizi korumayı ve pazar lideri olmayı hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’de büyümelerini destekleyecek alanlar arasında metro gibi ulaşım platformlarının da yer aldığını vurgulayan Turgay Şarlı, “thyssenkrupp Asansör’ün bu alandaki global deneyim ve uzmanlığını Türkiye’ye taşıyoruz. Şirketimizin son olarak Barselona metrosunun yeni istasyonlarında kullanıma sunduğu 128 yürüyen merdiven ve 52 asansör, her yıl 30 milyon kişiyi taşıyacak. Benzer projeleri Türkiye’de de gerçekleştirebilecek güçteyiz. Aynı şekilde, AVM’ler, oteller, hastaneler ve ofisler için hayata geçireceğimiz projeler de büyümemizi destekleyecek” diye konuştu.

Her yıl 25 bin asansör ve yürüyen merdiven satılıyor

Türkiye pazarına ilişkin bir değerlendirme yapan Turgay Şarlı, “Türkiye’de her yıl 25 bin asansör ve yürüyen merdiven satılıyor. Beş yıl içinde bunun 35 bin adede çıkacağını öngörüyoruz. Kullanım alanlarında ilk sırayı yüzde 50 ile konutlar alırken, sırasıyla ofisler, AVM’ler ve ulaşım alanları, konutları takip ediyor. Yıllık bazda toplam satış rakamlarının Almanya’da 15 binden, İspanya’da ise 10 binden az olduğu göz önünde bulundurulursa, Türkiye’nin ne denli önemli bir pazar olduğu daha iyi anlaşılacaktır. Şu an yaklaşık 500 yerel şirket, Türkiye’de pazarın yüzde 60’ını elinde bulunduruyor. Yabancı markaların payı yüzde 40 seviyesinde. Ancak yeşil bina standartlarının oturması, ekonomiklik ve konfor beklentilerinin artması, yabancı markaların pazar payını yükseltecektir” dedi.

Bir hastane ile bir ofisin asansör konusundaki ihtiyaç ve beklentilerinin birbirinden çok farklı olduğuna değinen Turgay Şarlı, “Örneğin hastanelerde güvenlik ve çalışabilme oranının yüzde 99,9’un altına inmemesi gerekiyor. 5 yıldızlı bir otelde görünüm önemliyken, ofislerde bekleme süresini azaltmak ve hız önem kazanıyor. Gerek yeni projelerle gerekse modernizasyon projeleri ile tüm segmentlerin isteklerine uygun çözümler sunuyoruz” dedi.

Hem dikey hem yatay gidebilen asansör geliştirdi

Şarlı’nın verdiği bilgilere göre, thyssenkrupp Asansör, geliştirdiği inovatif ürünlerle klasik asansör kavramını yeniden şekillendirmekle kalmıyor, yapı endüstrisini de farklı bir boyuta taşıyor. “Şirketimizin geliştirdiği hem dikey hem de yatay olarak hareket edebilen MULTI adlı asansör sistemi, halatsız bir yapıya sahip” diye konuşan Şarlı, “Bu sayede bina içinde asansör kuyusu açmaya da gerek kalmıyor ve her metrekarenin çok önemli olduğu binalarda dikkate değer oranda alan kazanımı oluyor. Halen 246 metre yüksekliğinde bir kulede son testleri gerçekleştirilmekte olan MULTI’nin satışlarına 2017 yılında başlanacak. Ürünün kısa süre içinde Türkiye’deki büyümemizin önemli yapıtaşlarından biri olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

asansor

Dikey Ve Yatay Gidebilen Halatsız Asansörler Geliyor Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı Çık