11° Açık

Dev Veri Yönetim Şirketi İnformatica Türkiye’de Ofis Açtı

TeknoBilişim - 24 Nisan 2015 23:34 A A

Bağımsız veri entegrasyon yazılımı sağlayıcısı olan Informatica, özelliklefinansal hizmetler, telekomünikasyon, hızlı tüketim, üretim ve perakende alanlarında daha geniş kapsamlı hizmet vermek üzere Türkiye’de ofis açtı.

ABD’de merkezi bulunan ve Avrupa’da 1997 yılından bu yana faaliyet gösteren Informatica, küresel büyüme stratejisi çerçevesinde; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi’nde 14 ülkede faaliyet gösteriyor. Informatica Güney Avrupa Bölgesi Satış’tan Sorumlu Başkan Yardımcısı Emilio Valdes, İstanbul’da ofis açma kararlarını şöyle açıkladı: “EMEA büyüme planlarımız ve Türkiye’deki varlığımızı genişletmek üzere İstanbul’da bir ofis açtık. EMEA bölgesinde ve özellikle Türkiye’de Veri Yönetimi alanındaki yatırımlardaki artış, bizim yatırım kararımızda da etkili oldu. Verideki bu artış sürdükçe, verinin yönetimi için biz de çalışmalarımızı artırma doğrultusunda yeni yatırımlar yapıyoruz. Bugün Informatica’nın EMEA bölgesinin gelişen ülkesi Türkiye’de ofis açması, veri yönetiminde dünya lideri olarak sürdürdüğümüz başarıyı kanıtlamaktadır. Bu yatırımımız, bugüne kadar Türkiye’de çözüm ortağımız olan KOMTAŞ Bilgi Yönetimi ile birlikte müşterilerimize sunduğumuz hizmet kapsamımızı genişleterek sürdüreceğimizi gösteriyor. Hizmetlerimize olan talebin artışı, bölgedeki müşterilerin de -bilgi potansiyelini doğru kullanmanın yarattığı rekabet avantajının farkına vardıklarını- ortaya koymaktadır. Informatica olarak, KOMTAŞ Bilgi Yönetimi aracılığı ile halihazırda Türkiye’de bulunan güçlü ortaklığımızı geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

2014 yılında 1.05 milyar ABD Dolarla rekor yıllık kazanç gerçekleştiren Informatica, Türkiye’de KOMTAŞ Bilgi Yönetimi ile birlikte; başta Yapı Kredi Bankası, Tanı Pazarlama ve Türk Telekom olmak üzere ulusal ve uluslararası birçok şirkete hizmet veriyor.

Bu haber 771 kez okundu.
TeknoBilişim - 23:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.