16° Açık

Darüşşafakalı Robot Amerika yolunda!

TeknoBilişim - 25 Şubat 2015 23:32 A A

Darüşşafaka Robot Kulübü’nün yeni robotu ABD’de düzenlenecek uluslararası robot yarışmasına katılacak.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Robot Kulübü, ABD’de düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından robotların yarıştığı FIRST Robot Yarışması’na katılacak. Kulübün “Sultans of Türkiye” adlı takımı, 11-14 Mart’ta gerçekleşecek organizasyonda “Recycle Rush” temalı robotla yarışacak. edi yıldır ABD’de FIRST (Foundation For Inspiration and Recognition of Science and Technology) organizasyonunun düzenlediği robot yarışmasına katılan Darüşşafaka Robot Kulübü, ABD’nin Orlando şehrinde düzenlenecek olan yarışma için robotunu ABD’ye gönderdi.

Yarışmanın amacı robot rekabeti değil!

Yarışmada her sene farklı bir görev seçiliyor ve takımlardan bu göreve uygun robot tasarlamaları bekleniyor. Darüşşafakalı öğrencilerin geri dönüşüm alanında hazırladığı robot iddialı olmakla birlikte, yarışmada amaçlanan, bir rekabet ortamı oluşturmaktansa öğrencilerin birbirlerine yardım ederek robotlarını geliştirmeleri…

Darüşşafakalı 14 öğrenci ve 3 öğretmenin katıldığı, kulübün kurulmasına vesile olan Fikret Yüksel Foundation ve Siemens’in sponsor olduğu bu heyecanlı yolculuğun sonucu 14 Mart’ta belli olacak.

robot-kulubu

Bu haber 977 kez okundu.
TeknoBilişim - 23:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.