22° Açık

Cyberpark, Genç Girişimcileri Ve Yatırımcıları Buluşturdu

TeknoParklar - 12 Mayıs 2015 20:44 A A

Bilkent Cyberpark tarafından her yıl düzenlenen Genç proje sahipleriyle yatırımcıları bir araya getiren START – UP zirvesinin 8. si gerçekleştirildi. 10 Mayıs günü Bilkent Cyberpark ve Bilkent Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü’nün ortaklığında 8.si gerçekleştirilen Ankara Start-up Zirvesi yeni girişimci adaylarını seçti.

Zirvede konuşma yapan, BlaBlaCar‘ın Türkiye CEO’su Esin İmer ‘’Fikrin buluş ve şirketin kuruluş sürecini ve BlaBlaCar‘ın başarısının ardında ki sırları’’ genç girişimcilerle paylaştı. Ayrıca Connected2me girişimcisi Ozan Yerli, Galata Angels yatırımcısı Ömer Akarca ve Melek Yatırımcı Namık Kural ise günümüz girişimcilerinin avantaj – dezavantajları ve yatırımcıların girişimcilere bakış açıları hakkında konuştu.

Girişimci adayları yatırımcılara projelerinin sunumuyla projelerini tanıtmaya ve yatırımcıların sorularını cevaplamaya çalıştılar. Etkinlik sonunda jürinin seçtiği iki girişimci ve Pay-U özel ödülünün sahibi açıklandı.

Kullanıcılarını günlük durumuna göre ilgi çekecek çeşitli aktivitelere yönlendiren uygulamasıyla birincilik ödülüne layık görülen ‘Qenture‘ isimli proje sahibi girişimci, Bilkent Cyberpark‘ta 6 ay ücretsiz kuluçka ofisi, 1 yıl boyunca mali danışmanlık hizmeti ve Cyberpark uzmanlarından mentörlük desteği gibi birçok değerli ödülün sahibi oldu. İkincilik ödülünü ise staj arayan öğrencilerin sorununu çözmek üzere yola çıkan ‘stajim.net‘ aldı. PayU özel ödülünü ise vize ve final dönemlerinde ders notu arayan öğrencilere çevirim içi ders notu bulma imkanı sunan ‘Binotumvaraldı.

 

Bu haber 625 kez okundu.
TeknoParklar - 20:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.