Açık

Cyberpark Firmalar Amerika’da Kampa Giriyor!

Teknopark Gündem - 11 Nisan 2015 13:32 A A

Cyberpark tarafından yazılım alanında faaliyet gösteren firmalar için özel olarak tasarlanan Türkiye’nin ilk hızlandırma programı CAP’in (Cyberpark Accelerator Program) Amerika’da gerçekleştirilecek Birinci Hızlandırma Kampı başlıyor.

Colorado’da bulunan Innosphere Kuluçka Merkezi ile ortaklaşa gerçekleştirilen ve 2015 yılının Şubat ayında start verilen program için özel olarak seçilen firmalar yaklaşık 1 aydır Program danışmanı Jeff Engell ile bireysel faaliyetlerin yanısıra her hafta bir araya gelerek sektörel konular üzerine çalışmalar gerçekleştirdi. Ar-Ge süreçleri sonucunda ürünleri hazır hale gelmiş ve yazılım alanında faaliyet gösteren firmaları hedefleyen CAP’in ilk tur ekibi arasında DoMajor, ECAN, Seozeo, Bilişim Garaj Akademisi, Bama Teknoloji, Labris Networks, NCS.Net yer alıyor.

Oldukça yoğun bir dönemden geçen CAP ekibi 11-18 Nisan 2015 tarihleri arasında Amerika’da hem girişimcilik ekosistemini yakından gözlemleyecek hem de 5 gün boyunca potansiyel alıcılar, yatırıcılar ve stratejik ortaklarla bir araya gelme imkanı bulacaklar.

Cyberpark tarafından bu sene ilk kez hayata geçirilen programın en önemli özelliği programa katılan firmaların ürün ihracatını geliştirmesi ve iki kez Amerika’da gerçekleştirilecek hızlandırma kampları kapsamında uluslararası arenada gerekli bağlantıları sağlayacak olmasıdır.

cap11

Bu haber 1267 kez okundu.
Teknopark Gündem - 13:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.