17° Açık

Cube Incubation PMI Türkiye İle İş Birliğine Gitti

TeknoParklar - 18 Ekim 2021 23:03 A A

Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation, Project Management Institute’nin Türkiye kolu olan, Proje Yönetim Mesleği İlkeleri Teknikleri ve Rotası Derneği PMI Türkiye ile iş birliği protokolü imzaladı. Protokol kapsamında PMI Türkiye ve Cube Incubation özellikle startuplar için proje yönetimi konusunda çalışmalar gerçekleştirecek. İş birliği çerçevesinde girişimci ve mentorlar, PMI Türkiye tarafından hazırlanan “Startuplar için Proje Yönetimi Uygulama Kılavuzu”ndan da faydalanabilecek. Böylelikle kılavuz tüm Türkiye girişimcilik ekosisteminde yaygınlaştırılacak.

İş birliğinin ilk adımı ise Teknopark İstanbul Cube Incubation girişim mentorlarına ilgili eğitimin verilmesiyle gerçekleştirilecek. Böylelikle gerçekleştirilecek akreditasyon çalışmalarıyla Teknopark İstanbul mentorlarının “Startuplar için Proje Yönetimi” konusunda eğitmen olmasının da yolu açılacak.

Faaliyete geçtiği günden bu yana girişimcilik ekosisteminin ihtiyaçlarına yönelik çözümler üreten, sağladığı altyapı ve sunduğu destekler kapsamında Türkiye’nin en nitelikli kuluçka merkezlerinden biri olan Cube Incubation PMI iş birliğiyle de girişim ekosistemine proje yönetimi noktasında farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Startuplar için Proje Yönetimi Eğitimi, PMI yaklaşımı temel alınarak ve proje yönetimi süreçleri ile bilgi alanlarının katılanlara aktarıldığı bir program ve her meslekten kişilere ortak bir dil ile Startuplar için proje yönetimi için bir referans sunuyor.

Bu haber 643 kez okundu.
TeknoParklar - 23:03 A A
BENZER HABERLER