14° Parçalı bulutlu

Cisco ve Microsoft’tan İşbirliği

Güncel - 10 Nisan 2015 09:14 A A

Cisco Türkiye’deki Bulut Sağlayıcıları için Servis Dağıtımını Hızlandıran Entegre Bulut Platformu için Microsoft ile işbirliği yaptı. Cisco servis dağıtımını hızlandırmak ve bulut sağlayıcıları için Intercloud yolculuğunu kolaylaştırmak amacıyla tasarlanan ortak bir platform için Microsoft ile veri merkezi ve bulut alanında işbirliğini genişlettiğini duyurdu.

Cisco ve Microsoft Entegre Bulut Platformu Sunuyor

Microsoft Bulut Platformu için Cisco Bulut Mimarisi (LINK) bulut sağlayıcılarına geleneksel IaaS (“hizmet olarak alt yapı”) hizmetlerinin ötesinde, IaaSPaaS (hizmet olarak platform) ve SaaS (hizmet olarak yazılım) çözümlerini birlikte sunarak müşterilerine daha fazla değer önerebilecekler. Yeni çözüm öncelikle geleneksel kurumsal uygulamaların ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlandı ve bulut kaynaklı iş yükleri için Cisco’nun OpenStack destekli mimarilerini tamamlayacak. Cisco ilk referans mimarisini Nisan 2015’te yayınlamayı planlıyor.

Cisco İş ortakları ile Intercloud’u oluşturuyor

Cisco iş ortakları ile birlikte küresel olarak birbirine bağlı bulut ağı “Intercoud” u yapılandırıyor. Herşeyin Interneti ( IoE) için kurgulanan Cisco Intercloud, yüksek değerli uygulama iş yükleri, gerçek zamanlı analiz, ‘sonsuza yakın’ ölçeklendirilebilirlik ve yerel verilerin korunması kanunu ile tam uyumluluk içinde tasarlandı. Cisco; “en gelişmiş, tedariki ve kullanımı kolay hibrit bulut hizmetini sağlamak” vizyonu ile dünyanın en büyük bulut ağını kuruyor. Cisco Intercloud ekosistem iş ortakları Cisco Bulut Hizmetlerinin satıcısı, diğer eko sistem iş ortaklarının önerdiği Cisco bulut hizmetlerinin satıcısı, ekosisteme bulut hizmetlerinin sağlayıcısı ya da her üçü birden olabiliyor.

Ayrıca 14 bulut sağlayıcısı daha Cisco’nun Intercloud iş ortağı ekosistemine dahil olduklarını duyurdu. Böylece 50 ülkede 350’den fazla veri merkezinde çalışan 60’tan fazla Intercloud bulut sağlayıcısı oldu.

 

Bu haber 611 kez okundu.
Güncel - 09:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.