20° Açık

Cisco Connect Türkiye 2014, 11 Aralık’ta gerçekleşti

Güncel - 13 Aralık 2014 23:04 A A

Cisco’nun en önemli teknoloji etkinliklerinden biri olan Cisco Connect Türkiye 2014, 11 Aralık’ta Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Cisco Global Başkanı ve Operasyondan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi, Şirketin 30. Yılında, Her Şeyin İnterneti’nin Yaratacağı Tarihi Fırsatlarla İlgili Açıklama Yaptı..

Cisco Türkiye’nin yeni Genel Müdürü, Cisco’nun yeni dönemde, Türkiye’deki işletmeler ve bireyler için yeni teknolojiler, daha zengin deneyim ve eşi görülmemiş ekonomik fırsatlar ortaya çıkarmaya odaklanacağını belirtti.
Cisco’nun en önemli teknoloji etkinliklerinden biri olan Cisco Connect Türkiye 2014, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde iş dünyasından ve kamu kurumlarından teknoloji karar alıcılarını bir araya getirdi. “Yarın burada başlıyor” temasıyla düzenlenen Cisco Connect Türkiye 2014, en güncel teknoloji trendlerinin yanı sıra Cisco’nun kuruluşunun 30’uncu yılı kutlamalarına da sahne oldu. Intel’in ana sponsorluğu, Netaş’ın platin, Biltam ve Sekom’un ise altın sponsorluklarıyla düzenlenen Cisco Connect Türkiye 2014’ün ziyaretçileri, interaktif bir sergi alanı olan “Çözümler Dünyası”nda ürün ve teknoloji demoları ile Cisco ve iş ortaklarının üstün çözümlerini deneyimleme fırsatı buldu.

Türkiye’de Vasıflara ve Yeteneklere Yatırım

2013 yılında IDC’nin Türkiye özelinde hazırladığı bir rapor, Türkiye’nin 37 bin ağ uzmanı açığıyla, ihtiyaç duyulan ağ kurulum vasfının yüzde 37.8 altında olduğunu ortaya koydu. Cisco, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile yürütmekte olduğu farklı eğitimlerle, yerel pazardaki artan ağ uzmanlığı ihtiyacını karşılamak üzere küresel ağ kurulumu uzmanlığı ve bilgi birikimini, Türkiye’nin gençlerine, onları kalifiye hale getirmek için aktarıyor ve Türkiye’deki BİT sektörünün gelişimine katkıda bulunuyor.

Örneğin Türkiye’de 16’ncı yılını kutlayan Cisco Networking Academy’de bu yıl, 136’dan fazla eğitim kurumunda 5 bin 800’den fazla öğrenci eğitim aldı. Cisco Networking Academy, Türkiye’de lider yükseköğrenim enstitüleri, meslek liseleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla kurduğu iş ortaklıklarıyla yetişmiş işgücünün oluşturulması için çalışmalarını sürdürüyor. Program Türkiye’de uygulanmaya başladığından bu yana 41 binden fazla kişiye ulaştı. İşgücüne yeniden katılmak isteyen ancak devlet hizmetlerinden yeteri kadar yararlanamayan kişiler, mahkumlar ve öğrenciler gibi; her yaştan ve ekonomik durumdan katılımcının yer aldığı programa katılan kadınların oranı, programa dünya çapında kadınların ortalama katılım oranı olan yüzde 27’nin üzerinde gerçekleşti.

Bu haber 882 kez okundu.
Güncel - 23:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.