18° Parçalı bulutlu

Brightstar’ın Başkan ve CEO’su Jaymin B. Patel oldu

Güncel - 20 Şubat 2015 23:57 A A

Dünyaca ünlü CEO Jaymin B. Patel, dünyanın en büyük cep telefonu distribütörü ve kablosuz dağıtım ağı olan ve sektörün farklı alanlarına hizmet veren şirket Brightstar’ın yönetimine getirildi. 

Brightstar Corp., Jaymin B Patel’in yönetim kurulu tarafından Başkan ve CEO olarak atandığını açıkladı. Görevi Sprint Başkan ve İcra Kurulu Başkanı Marcelo Claure’den devralan Patel, Brightstar’ın 17 yıllık tarihindeki ikinci İcra Kurulu Başkanı olacak.

Brightstar Yönetim Kurulu Başkanı Ronald Fisher, Jaymin B Patel hakkındaki görüşlerini “Operasyonel liderliği, finansal uzmanlığı ve birkaç yıla yayılmış, son derece karmaşık anlaşmaların müzakere edilmesi ve sonuçlandırılmasındaki deneyimi, Jaymin’i kablosuz ekosisteminin merkezinde yer alan Brightstar’ı yönetmek için ideal isim yapıyor. Kendisinin operasyonlar konusundaki disiplinli küresel yaklaşımı, bir yandan SoftBank ailesi olarak sahip olduğumuz güçlü inovasyon geleneğimizi korurken diğer yandan da müşteri değeri ve kârlı büyümeye güç vermeye de devam edecek.” sözleriyle dile getirdi.

26 yılı aşkın deneyim

47 yaşındaki Patel, kârlı büyüme ve stratejik dönüşümü sağlama konularında dünyanın önde gelen kuruluşlarında elde ettiği 26 yılı aşkın deneyimini Brightstar’a getiriyor. Patel, Brightstar’dan önce 100’e yakın ülkede müşterilerine sağladığı teknoloji ve hizmetler ile düzenlemelere tabi kumar sektörünün en büyük piyango ve kumar şirketi olan GTECH’te görev yapıyordu; GTECH Americas şirketinin Başkan ve CEO’su olarak şirketin Kuzey Amerika ve Latin Amerika’daki faaliyetlerinin sorumluluğunu üstlenmişti. Patel, GTECH’teyken aralarında New York Borsası’na kote bir şirket olarak GTECH Holding Corporation Baş Finans Direktörlüğü ve GTECH’in küresel piyango, interaktif ve diğer iş kollarının Başkan ve CEO’luğu gibi çeşitli küresel liderlik rollerini de üstlendi. Patel, aynı zamanda 2007 yılından bu yana hisseleri Milano Borsası’nda işlem gören GTECH S.p.A. şirketinin yönetim kurulunda da bulundu.

J.Patel

Bu haber 804 kez okundu.
Güncel - 23:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.