16° Açık

BJK eSpor Kulübü ABD’de Sahaya Çıkıyor

Oyun E-Spor - 7 Mayıs 2015 21:58 A A

Nisan ayında League of Legends Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası’nda Brezilya’dan Japonya’ya, 7 bölgenin şampiyonluğuna uzanan Beşiktaş eSpor Kulübü, Sezon Ortası Özel Turnuvası’nda bu kez dünya devlerine meydan okuyacak.

Nisan ayında İstanbul’da gerçekleştirilen League of Legends Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası’nda (IWCI) 7 bölge şampiyonu arasında şampiyonluğa uzanan Beşiktaş eSpor Kulübü, Sezon Ortası Özel Turnuvası (Mid Season Invitational – MSI) için bu kez ABD’de küresel rakiplerine meydan okuyacak. Avrupa, Kuzey Amerika, Kore, Çin, Güneydoğu Asya Şampiyonları ile Beşiktaş’ı ABD’nin Florida eyaletinde bir araya getiren Sezon Ortası Şampiyonası, 7-10 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Beşiktaş eSpor Takımı Fırtına Gibi Esiyor

Türkiye’de düzenlenen Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası’nda mükemmel bir performans sergileyen Beşiktaş eSpor Kulübü; Japonya, Latin Amerika, Brezilya, Okyanusya, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Uzakdoğu Asya bölge şampiyonlarının katıldığı turnuvanın finalinde Brezilyalı rakibini 3-1 devirerek şampiyonluğunu ilan etmişti.

Beşiktaş, League of Legends turnuvalarındaki iddiasını Sezon Ortası Özel Turnuvası’nda da sürdürüyor. Küresel MSI turnuvasında Beşiktaş eSpor Kulübü’nün rakipleri arasında Avrupa şampiyonu Fnatic, Kuzey Amerika şampiyonu Team SoloMid, Kore şampiyonu SK Telecom T1, Çin şampiyonu Edward Gaming ve Güneydoğu Asya şampiyonu AHQ eSports olmak üzere dünyanın en iyi takımları yer alıyor.

Turnuvayı Milyonların İzlemesi Bekleniyor

Sezon Ortası Özel Turnuvası, her yıl düzenlenen League of Legends Dünya Şampiyonası’ndan sonra, yıl içindeki en büyük ikinci etkinlik olma özelliğini taşıyor. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen bu turnuva İngilizce’den Türkçe’ye, Portekizce’den Korece’ye kadar pek çok dilde tüm dünyada canlı olarak yayınlanacak. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında gerçekleştirilen League of Legends Dünya Şampiyonası’nın sadece final mücadelesi 27 milyon tekil seyirci tarafından izlenmişti. MSI etkinliğinin de yoğun ilgiyle takip edilmesi bekleniyor.

Takımlar Küresel Liderliğin Yanında 100 Bin Dolar İçin Yarışacak

Turnuvaya katılan takımlar, bölgelerini en iyi şekilde temsil etmenin gururunu yaşama ve muhteşem bir takım çalışması sergileme fırsatı elde etmenin yanı sıra, 200 bin dolarlık ödül havuzu için de mücadele edecek. Üçüncü ve dördüncü olan takımların her biri 25 bin dolar ödül kazanırken, ikinciliğe ulaşan takım 50 bin dolar alacak. MSI şampiyonluğunu kazanan takım ise şampiyonluk kupasının yanı sıra 100 bin dolarlık büyük ödülün de sahibi olacak.

MSI_Riot

 

Bu haber 909 kez okundu.
Oyun E-Spor - 21:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.