19° Parçalı bulutlu

Bilkent Cyberpark’ta mezuniyet töreni

Güncel - 28 Kasım 2014 21:11 A A

Bilkent Cyberpark, vermiş olduğu destek ile Kuluçka Merkezi’nde yer almış ve bu süreci başarıyla tamamlamış firmalarının için 1.Geleneksel Mezuniyet Töreni düzenledi.

Etkinliğe, iki yıl önce Cyberpark’ta kurulan ve bu yıl Silikon Vadisi’nde uluslararası bir büyüklüğe ulaştıran, Y-Combinator deneyimine sahip IMCOM firmasının kurucularından Ali Çevik katıldı. Ali Çevik tecrübelerini paylaşırken konsantre olarak çalışmanın öneminden, hazır olmayan firmaların yatırımcı arayışına girmemesi gerektiğini, müşteri bildirimlerini dikkate alarak müşteri memnuniyetine odaklanarak çalışmaları gerektiğini, doğru iş yaparlarsa yatırımcının kendilerini bulacağını söyledi. Revo Capital Yöneticilerinden Bora Yılmaz ve Berkin Toktaş, 3TS Capital yöneticilerinden Elbruz Yılmaz da görüş ve tecrübelerini paylaştı.

Kuluçka Firmaları 0-2 yaşları arasında olan Ar-Ge fikirlerini hayata geçirme aşamasında, başlangıç sermayesi ,networklere erişim, yatırımcılarla biraraya gelme, mentorluk ,medya ve iletişim konularında desteğe ihtiyacı olan start-up firmalarıdır. Şirketlerinin kuruluşunu takip eden ve hayatta kalma zorlukları nedeniyle literatürde “ölüm vadisi” olarak nitelendirilen dönemi başarıyla tamamlamaları ve olgun firma statüsüne ulaşmaları önemli bir başarı kabul edilmektedir.

cyberpark+kulucka11

Bu haber 1073 kez okundu.
Güncel - 21:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.