23° Açık

Bilkent Cyberpark Etiyopya’da İş Forumu Düzenliyor

Teknopark Gündem - 27 Ocak 2015 21:07 A A

Cyberpark Etiyopya’da İş Forumu İçin Gün Sayıyor
2014 yılı başında Bilkent Cyberpark’ta 26 firma ile kurulan Cyberpark Bilişim ve Telekomünikasyon (BİL-TEL) Kümesi, Orta Doğu’nun kalbi Dubai’de yapılan GITEX 2014 Fuarı ve Türk Cumhuriyetleri’ndeki BAKUTEL 2014 Fuarı’na katıldıktan sonra bu defa da Afrika’nın parlayan yıldızı Etiyopya’yı gözüne kestirdi.

9-10 Mart 2015’te Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’da bir Etiyo-Türk İş Forumu düzenleyecek olan Cyberpark yetkilileri, faaliyet öncesi potansiyel iş fırsatlarını tespit etmek amacıyla 2014 yılı Kasım ayında Addis Ababa’daydı. Sektörler Birliği ve Addis Ababa Ticaret Odası, İstihbarat Başkanlığı, Savunma Bakanlığı, İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı ve Addis Ababa Üniversitesi gibi çeşitli kurum ve kuruluşlarla ihtiyaçlar doğrultusunda görüşmeler gerçekleştirildi.

9-10 Mart 2015 tarihlerinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’nun başkanlığında gerçekleştirilecek Ethio-Turkish Business Forum & Birebir Görüşme Etkinliği, BİL-TEL Küme üyesi olmayan firmalara da açık. Heyete katılmak isteyen firmaların www.cyberpark.com.tr adresinden başvurmaları yeterli olacak.

İşbirliği talepleri ve Etiyopya katılımcıları firma teleplerine göre belirleniyor. Katılımcıların harcamalarının T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenmesi planlanıyor.

Bu haber 1074 kez okundu.
Teknopark Gündem - 21:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.