11° Açık

BIC Angel Investments Startnow101 Programını Açıkladı

Güncel - 18 Mart 2015 21:06 A A

BIC Angel Investments erken seviye girişimler için geliştirdiği StartNow101 programını açıklayarak Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin büyümesine destek olmak amacıyla hazırladığı programlara bir yenisini daha ekledi. Türkiye’de ilk kez bir melek yatırım şirketi yatırım almaya henüz hazır olmayan startup’lar için bir destek program hayata geçiriyor. 

StartNow101 ismi verilen program ile büyüme ve gelişme potansiyeli olan startuplar 50 bin TL veya üzeri nakdi ve gayri nakdi sermayenin yanı sıra BIC Angel Investments bünyesindeki deneyimli bir melek yatırımcıdan mentorluk alabilecek. Girişimciler üç ila altı ay arasında sürecek hazırlık programı kapsamında alacakları pazarlama, hukuk, finans ve muhasebe gibi temel konularda desteklenerek melek yatırım almaya hazır hale getirilecekler. 

Erken seviye girişimler için Startnow101

Startnow101 programı kapsamında girişimcilere 50 bin TL veya üzeri çekirdek sermaye, karşılıklı eşleştirme sonucunda konusunda uzman BIC Angel Investments bünyesindeki tecrübeli melek yatırımcıdan haftada en az üç saat birlikte çalışma olanağı, gerekli görülen durumlarda BIC Angel Investments partneri olan kuluçka merkezlerinde eğitim fırsatı sağlanacak.  Ofis ve hızlandırma programı desteği, BIC Angel Investments yatırımcılarının network ve iş bağlantılarından faydalanma imkanı, BIC Angel Investments dijital pazarlama uzmanlarından destek, hukuki konularda, finans ve muhasebe alanlarında danışmanlık sağlanacak. Bu destekler arasında en önemlisiyse kuşkusuz konu hakkında tecrübeye sahip olan mentör/yatırımcıyla birlikte çalışma ve iş geliştirme olacak. Tüm bunların yanı sıra bir önemli destekse, uygun görülen koşullarda firmanın San Francisco’ da ofis açması ve oradaki kilit bağlantılara ulaşmasının sağlanması olacak.

Hedef potansiyeli olan proje ve ekipleri melek yatırıma hazırlamak

Türkiye melek yatırımcılık ekosistemine katkılarından dolayı Yılın Melek Yatırımcı’sı ödülünü de kazanan BIC Angel Investments’ın Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Joachim Behrendt Starnow101 isimli program ile henüz melek yatırım almaya hazır olmayan girişimleri hedeflediklerini söyledi. Behrendt, kuruldukları günden bugüne yüzlerce girişim ve fikir dinlediklerini  belirterek; dinledikleri girişimler arasından bazılarını çok beğendiklerini ancak bunların melek yatırım alma olgunluğuna henüz erişmediğini belirtti. Startnow101’in de pazardaki bu ihtiyaçtan hareketle geliştirildiğini dile getirdi. Startnow101 sayesinde girişimciler iş modellerini geliştirip, onları doğrulayacak pazarlama bütçesine sahip olacaklar. Yaptıkları test ölçeğindeki tanıtım faaliyetleri sonrasında melek yatırımcıların yatırım kararını verirken baktıkları göstergeleri oluşturmuş olacaklar.

Behrendt, programı başarıyla tamamlayan girişimlerin BIC Angels bünyesinde melek yatırım için değerlendirileceğini, böylece melek yatırımların alt yapısını hazırladıklarını ve başarılı melek yatırımların sayısını arttırmayı hedeflediklerini belirtti.

Joachim Behrendt

Joachim Behrendt

BIC_Angel_Inv._Logo

BIC_Angel

 

Bu haber 698 kez okundu.
Güncel - 21:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.