14° Parçalı bulutlu

BASF 500.000 Avro Ödül Verecek!

Enerji - 26 Mart 2015 17:37 A A

Bu sene 150. yıl dönümünü kutlayan BASF, akıllı enerji konusunda bir inovasyon yarışması düzenledi. 500.000 Avro ödüllü yarışmaya başvuru için son tarih 2 Haziran. Kazanan proje BASF’nin Ar-Ge birimlerinde değerlendirilecek ve hayata geçirilecek.

Bu sene 150. yıl dönümünü kutlayan kimya şirketi BASF, odaklandığı üç temel sorundan bir tanesi olan akıllı enerji konusunda bir yarışma düzenledi. Yenilenebilir enerjinin depolanması sorununa çözüm getirebilecek fikirlerin peşine düşen BASF, yarışmada kazanan proje için toplam 500.000 Avro ödül veriyor.

2 Haziran’a kadar başvuruların kabul edileceği yarışmanın amacı, sürdürülebilir bir gelecek için yenilenebilir enerji kaynaklarının yaygın kullanılmasını sağlayacak çözümler üretmek. Güneş ve rüzgârdan elde edilen enerji, depolanamadığı için yazın ziyan oluyor, kışın ise yetersiz kalıyor ve bu nedenle her an kullanıma hazır bir enerji kaynağı olamıyor. BASF, inovatif kimya ile yeşil enerjinin depolanmasını sağlayacak teknolojik ve finansal olarak uygulanabilir çözümler üretmeyi hedefliyor.

BASF çalışanları dışında herkese açık bu yarışmaya NineSights (www.ninesigma.com) web sitesi üzerinde en fazla beş kişilik takımlar oluşturularak başvurulabiliyor. Birinci gelen projeyi hazırlayan takım üyelerinin her birine 100.000 Avro ödül verilecek ve maksimum ödül tutarı 500.000 Avro olacak. BASF, kazanan projeyi ekip üyeleriyle birlikte kendi laboratuvarlarında hayata geçirmeyi planlıyor.

Bu haber 1048 kez okundu.
Enerji - 17:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.