11° Açık

Avea iki projesiyle “Fırsat Eşitliği Ödülü” aldı

Güncel - 21 Aralık 2014 20:28 A A

Avea, engelli kariyer planlaması ‘Özümüzle Üretiyoruz’ ve görme engellilerin kompleks binalarda kaybolmadan dolaşmasına imkan veren ‘Sesli Adımlar’ projeleriyle Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) Pazaryeri’nde; Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çözümü “Fırsat Eşitliği Ödülü”ne layık görüldü.

Avea’nın Fiziksel Engelliler Vakfı (FEV) işbirliği ve İŞKUR desteği ile gerçekleştirdiği “Özümüzle Üretiyoruz” projesi kapsamında, bugüne kadar, engellilerin toplum ile iş hayatına daha çok katılımını sağlayan pek çok çalışma hayata geçirildi. Avea, Özümüzle Üretiyoruz projesi sayesinde 9 yılda 3 bin 402 engellinin iş sahibi oldu.

Avea’nın ödüle layık görülen diğer projesi ise görme engellilerin sosyal hayatlarını kolaylaştırmak üzere ECE Türkiye ile birlikte hayata geçirdiği “Sesli Adımlar Uygulaması” oldu. Görme engelli bireyleri özgürleştirmeyi amaçlayan Sesli Adımlar uygulaması, operatör bağımsız olarak tüm görme engellilere akıllı telefonlar üzerinden ücretsiz sesli konum belirtme ve mağaza/konum sorgulama hizmeti veriyor. Şu anda Türkiye’de altı alışveriş merkezinde hizmete sunulan Sesli Adımlar’ın hastane, havaalanı, otel ve devlet binaları gibi kompleks yapılarda da kullanılarak yaygınlaşması hedefleniyor.

Bu haber 480 kez okundu.
Güncel - 20:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.