15° Parçalı az bulutlu

Arçelik’e E-atık Kahramanı Ödülü Verildi

Güncel - 13 Mart 2015 20:24 A A

Arçelik A.Ş., İstanbul Elektrik ve Elektronik Atık Zirvesi’nde AEEE Yönetmeliği’nden doğan yükümlülüğünü yerine getirmek için Eskişehir ve Bolu’da kurduğu iki geri dönüşüm tesisi ve AEEE Yönetim Sistemi’nden dolayı ‘E-atık Kahramanı Ödülü’ne layık görüldü.

Arçelik A.Ş., Eskişehir ve Bolu’daki geri dönüşüm tesisleri ve e-atık yönetim sistemi ilgili yaptığı çalışmalar sonucunda İstanbul Elektrik ve Elektronik Zirvesi’nde ‘E-atık Kahramanı Ödülü’nü aldı. Zirve, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Atık Yönetimi Dairesi Başkanlığı‘nın katılımıyla Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) ve Enerji Verimliliği Derneği (ENVER) tarafından 5-6 Mart 2015 tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Türkiye’de bir ilk olarak e-atık yönetimi konusunda emek verenleri desteklemek ve konunun bilinirliğini artırmak için verilen ödülü, Arçelik A.Ş. adına Enerji ve Çevre Yöneticisi Fatih Özkadı aldı.

Arçelik A.Ş., ‘Doğaya Dönüş Başlasın’ sloganıyla hayata geçirdiği Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların (AEEE) Kontrolü Yönetmeliği kapsamındaki Türkiye’nin en büyük yenileme hareketini 2014 yılında başlatmıştır. AEEE değiştirme kampanyasında, Arçelik ve Beko bayileri ile yetkili servisler tarafından müşterilerden toplanan AEEE’ler geri dönüştürülmek üzere lisanslı tesislere gönderildi. AEEE Yönetmeliği kapsamındaki sorumluluklarını yerine getirmek amacıyla Bolu ve Eskişehir’de 2014 yılında iki geri dönüşüm tesisi kuran Arçelik A.Ş. yaptığı çalışmalar ile sektöre öncülük ederek, sektöründe hem üretici olup hem de bu alanda tesis kuran tek şirketi oldu.

 

Bu haber 1130 kez okundu.
Güncel - 20:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.