24° Açık

ADEO, Siber Güvenlik Ordusu Kuruyor!

TeknoBilişim - 5 Mart 2015 21:58 A A

ADEO, Siber Güvenlik ve Adli Bilişim Alanında Geleceğin Siber Ve Adli Bilişim Uzmanlarını Yetiştirecek!

2015 yılı itibariyle artık kurumların, Siber Güvenlik Kurulu tarafından kabul edilen “Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve 2013-2014 Eylem Planı” kapsamında Siber Olaylara Müdahale Ekiplerini kurmaları gerekmekte. Bu ekiplerin eğitilmesi ve ekiplere siber olaylar sırasında gerekli olabilecek tüm rehberlik hizmetinin verilmesini hedefleyen ADEO, bu alanda uzman kişilerin yetişebilmesi için, IWS (Intern & Work @ Security) isminde bir staj ve kariyer programı başlatıyor.

Siber Güvenlik veya Adli Bilişim alanına ilgi duyan tüm üniversite öğrencileri bu staj programına bekleniyor

IWS (Intern & Work @Security) programı, Siber Olaylara Müdahale Ekipleri yetiştirmeye yönelik kapsamlı bir oluşum. Öğrencilerin http://intern.adeo.com.tr/ adresinden başvurabilecekleri ve ADEO’nun İstanbul ofisinde gerçekleşecek IWS programı için başvurular 16 Mart 2015’e kadar devam ediyor.

21 Mart 2015 tarihinde ADEO’nun İstanbul ofisinde gerçekleşecek yazılı sınavda %70 oranında başarı gösteren tüm öğrenciler bir sonraki aşamada uygulama sınavına tabi tutulacaklar ve bu sınavdan da başarılı şekilde geçenler ADEO’nun IWS programına katılmaya hak kazanacak.

IWS programına katılacak olan üniversite öğrencileri, Adli Bilişim ve Güvenlik konusunda uzman eğitmenler ile birlikte 3 aylık teorik ve pratik eğitimler alacak. Staj süreci sonunda kendini kanıtlayan öğrenciler ise, ADEO’nun Siber Güvenlik ve Adli Bilişim departmanlarında kariyerlerine devam etme şansı yakalayacak.

Bu haber 1057 kez okundu.
TeknoBilişim - 21:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.