15° Parçalı az bulutlu

Acer Computex ve iFDesign’dan 7 Ödül Kazandı

TeknoBilişim - 13 Mayıs 2015 19:57 A A

Acer ürünleri 7 Computex d&i (tasarım ve inovasyon) 2015 ödülü kazandı. Bu yıl ödül kazanan ürünlerin arasında Aspire Switch 10 E 2’si 1 arada ve Aspire E 15 dizüstü bilgisayarlar, Predator X34 oyun monitörü, Iconia One 8 tablet, Acer Chromebook 15, Revo One RL85 eğlence merkezi ve Acer’ın H257HU monitör übulunuyor.

Acer Endüstriyel Tasarım İş Birimi Başkan Yardımcısı Seji Peng : “Biz Acer’da ürünlerin yalnızca güvenilir ve dayanıklı olması gerektiğine değil, aynı zamanda tasarımlarıyla da çekici olmaları ve duyulara dokunmaları gerektiğine inanıyoruz. Aspire E 15‘teki yeni dokuma yapı ve Iconia One 8‘deki ekose dokulu desen gibi ürünlerimizdeki dokunma ve hissetme duygusunu geliştirmek için üretim işlemlerimizi sürekli olarak yeniliyoruz. Böylece insanlar duyulara da hitap eden tasarımlara sahip oluyor.”

Computex d&i ödüllerinin ev sahipliği Computex Taipei organizatörü olan Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Konseyi tarafından yapılmakta ve dünyaca ünlü tasarım enstitüsü iF International Forum Design tarafından organize edilmektedir. Kazanan yarışmacılar uluslararası bir uzmanlar paneli tarafından inovasyon derecesi, tasarım kalitesi, işçilik, malzeme seçimi, çevre dostluğu, işlevsellik, kullanım değeri, güvenlik, ergonomi, evrensel tasarım, ürün kimliği ve ürün markası gibi değerlendirme kriterleri göz önüne alınarak seçilmektedir.

Ürünlerden ikisi, Aspire Switch 10 E ve Revo One RL85 aynı zamanda prestijli Red Dot tasarım ödüllerini de kazanmışlardı.

Bu haber 626 kez okundu.
TeknoBilişim - 19:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.