20° Açık

ABD Bankaları Blok Zinciri Pilot Çalışmalarına Başlıyor

Kripto Para - 16 Kasım 2022 17:07 A A

Bybit tarafından hazırlanan günlük değerlendirmede sektör gelişmelerine yer veriliyor. Enflasyonun zirve yapmış olabileceği tezini destekleyen daha fazla veri ortaya çıktıkça, FED’in faiz artırımını yumuşatma olasılığı daha net görünüyor. Azalan zam beklentisi ABD hisse senetlerini yükselmesine ve Nasdaq 100’ün Eylül’den bu yana en yüksek seviyesinde kapanmasına etki etti. Bununla birlikte artan jeopolitik gerilimler makro belirsizlikleri hızlandıracak. 

En son enflasyon verileri kripto pazarının yükselmesine de yardımcı oldu. Yazım sırasında Bitcoin son 24 saat içinde marjinal bir kazançla 17 bin dolarlık tutamağa yaklaşıyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, 17.000 $ ila 17.200 $ direnç bölgesinin üzerine çıktığında muhtemelen iyi bir ivme başlatacaktır. Ethereum, geçtiğimiz gün yavaş hareket etti ve 1.250 doların üzerinde kaldı. Opsiyon piyasasında, kısa süreli toparlanma 7 günlük ATM IV’ü sakinleştirdi ve IV ile RV arasındaki boşluğu daralttı.

Ortadan büyüğe büyük altcoinler, benzer bir zaman diliminde CHZ ve ALGO’nun çift haneli yüzde kazançlarıyla liderliğini sürdürmesiyle rallisini Çarşamba gününe kadar uzattı. LDO, Ethereum staking’e yönelik artan taleple desteklenerek son 24 saatte %7,7 arttı. Bu arada, platformdaki Etheruem staking oranı, artan MEV ödülleri ve yeniden hisse alma fırsatları sayesinde %10’a ulaştı.

Geleneksel finans kurumları, FTX sorununun çözülmesinin ortasında dijital para dünyasına bir adım daha atıyor. HSBC, Mastercard ve Wells Fargo da dahil olmak üzere ABD Bankacılık Topluluğu’ndaki önemli isimler Salı günü Düzenlenmiş Sorumluluk Ağı (RLN) olarak bilinen birlikte çalışabilir bir dijital para platformunun fizibilitesini araştıracak bir kavram kanıtı (PoC) projesi başlattığını duyurdu.  Ağ, finansal anlaşmaları iyileştirmek için blok zinciri teknolojisinden yararlanacak ve merkez bankaları, ticari bankalar ve düzenlenmiş banka dışı kuruluşlar dahil olmak üzere büyük oyuncuların katılımlarını içerecek. Proje, simüle edilmiş veriler kullanılarak bir test ortamında yürütülecek olup, hiçbir şekilde FED’in CBDC konusundaki duruşunu yansıtmamaktadır.

Bu haber 1086 kez okundu.
Kripto Para - 17:07 A A
BENZER HABERLER