11° Açık

5. Nesil Intel® Core İşlemciler Kabloları Ortadan Kaldırıyor

TeknoBilişim - 19 Nisan 2015 23:11 A A

5.Nesil Intel® Core işlemcilerle çalışma ortamlarındaki statik yapı yerini, tüm çalışanların daha mobil ve etkin olabildikleri etkileşimli bir ofis ortamına bırakıyor. Çalışma ortamlarını maksimum güvenlik ve mobilite ile buluşturan 5. Nesil Intel® Core işlemciler, kabloları ortadan kaldırıyor, cihazları iki kat daha hafif ve çok daha ince bir forma sokuyor. Uzun pil ömrü ve yüksek performans özellikleri ofislerde çalışanların verimliliğini yeni bir boyuta taşıyor.

İş tanımları, ofisler ve çalışan profili her geçen gün değişiyor ve dönüşüyor. Mobil yaşamın hâkimiyetini hayatın her alanında hissederken çalışma ortamlarının bu yeni düzene ayak uyduracak şekilde yapılanması kaçınılmaz hale geliyor. Artık çalışanlar kişisel hayatlarındaki teknolojik özgürlükleri ve kolaylıkları ofis ortamlarına da taşımak istiyorlar. Şirketlerin bu noktada en büyük kaygıları ise “güvenlik”. Bu ihtiyaçlara çözüm olarak geliştirilen 5. Nesil Intel® Core işlemciler, gerçekleştirilen etkinlik ile tanıtıldı.

Kablo yok, özgür cihazlar var!

5.Nesil Intel® Core işlemcilerin devrimiyle kablo kelimesi hayatımızdan siliniyor. 5. Nesil Intel® Core işlemciler kablosuz şarjı mümkün kılmanın yanında kablosuz görüntü aktarım teknolojisini de kullanıcıların hizmetine sunuyor. Bu devrimle birlikte 5. Nesil Intel® Core™ işlemcili cihazlar aracıya ihtiyaç duymadan bağlantı kurabiliyor ve görüntü paylaşabiliyor.

Daha hafif, daha ince cihazlar, iki kat pil ömrü ve performans

5.Nesil Intel® Core işlemciler mobil yaşamda yeni ufuklar açmak için yüzde 50 daha hafif ve ince yapıda tasarlandılar. Intel, tasarımda küçülen boyutlara karşın artan performans oranı ile günümüzün iş hayatındaki efektif çalışma ve verimlilik kavramlarını yansıtıyor. 5. Nesil Intel® Core işlemcilerin üretkenlik ve performansı tüm ofisi kuşatıyor. 2,5 kat daha fazla pil ömrüne ve hıza sahip işlemciler çalışanların hayatlarını kolaylaştıracak, tüm süreçleri hızlandırarak verimliliği en üst seviyeye çıkaracak.

vPro ile güvenlikten ödün yok!

Kablosuz yaşamın getirdiği özgürlüğün teminatını ise 5. Nesil Intel® Core™ işlemcilerin üstün güvenlik katmanları sağlıyor. 5. Nesil Intel® Core işlemciler, Intel® vPro™ Teknolojisi ile Intel’in üstün kimlik koruma teknolojisini içinde barındırıyor. Gelişmiş şifreleme standartlarıyla zararlı yazılımların ulaşamayacağı üstün bir dilde iletişim kuruyor. 5. Nesil Intel® Core işlemciler, her türlü kablosuz bağlantı noktasında basit, güvenli ve aracısız bir bağlantı kurmanın en kolay yolunu sunuyor.

Teknolojik dönüşüm ile zamandan bağımsız bir çalışma yaşamı ortaya çıkıyor

Etkinlikte konuşan Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın,Eskiden masalara bağımlı yaşardık. Bu oyunu, hatırlarsanız Centrino’yu çıkararak yıllar önce değiştirdik. Masa üstünden mobil özgürlüğe geçtik. Bugün 5. Nesil Intel® Core işlemcilerle yeni bir milattayız. Dünya çok farklı. Nesnelerin interneti günümüzün kaçınılmaz bir gerçeği. Her şey, herkes bağlı. Araçlar, evdeki cihazlar, insanlar ve bu sayı hızla artıyor. Yeni dünyanın yaşam tarzı, iş ve özel yaşamı artık birbirinin ayrılmaz parçası haline getirdi. İnsanlar kişisel teknolojik deneyimlerini çalışma ortamlarında da görmek istiyor. Ancak güvenlik, şirketler için öncelikli kaygıları arasında bulunuyor. 5. Nesil Intel® Core™ işlemcilerimizle bu kaygılara çözüm bulduk. Intel® vPro™ Teknolojisi sayesinde güvenlikten ödün vermiyoruz. Kabloları yok ediyoruz. Daha ince, daha hafif cihazları müjdeliyoruz. Pil ömrü ve performansı iki katına çıkararak verimlilikte yeni bir dönem başlatıyoruz. 2’si 1 Arada cihazlar başta olmak üzere artık 5. Nesil Intel® Core işlemciler sayesinde hem laptop hem de tablet olarak kullanılabilen farklı tasarımlarda cihazlar hayatımıza giriyor. Bu devrim niteliğindeki yeniliğin lideri Intel olarak, yeni bir dünyanın kapılarını aralıyoruz” dedi.

Bu haber 542 kez okundu.
TeknoBilişim - 23:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.