19° Parçalı bulutlu

4G’yi Çok Merak Ediyoruz!

TeknoBilişim - 13 Mart 2015 22:52 A A

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından 4G hakkında geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalar ve operatörlerin tanıtımları, 4G’yi Türkiye’de İnternet kullanıcılarının gündemine taşıdı. Yandex, son günlerde Türkiye’de gündemi bir hayli meşgul eden 4G’nin arama sonuçlarına nasıl yansıdığını, Türkiye’de İnternet kullanıcılarının neleri merak ettiğini açıkladı. 4G ile ilgili Mart ayının ilk on gününde yapılan arama sonuçlarını analiz eden ve Şubat ayına kıyasla Mart ayının ilk on gününde ilgili aramalarda %350 artış görüldüğünü belirten Yandex, en çok merak edilenleri sıraladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar ve üç büyük GSM operatörünün yoğun tanıtımlarıyla son dönemde gündemi bir hayli meşgul eden 4G, Türkiye’de İnternet kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan biri haline geldi. Yandex tarafından yapılan analize göre 4G ile ilgili aramalar Şubat ayına kıyasla Mart’ın ilk on gününde %350 oranında arttı.

4G hakkında Türkiye’de İnternet kullanıcılarının en çok neleri merak ettiğini de açıklayan Yandex, Mart ayının başından bu yana en çok 4G’yi destekleyen telefon modellerinin arandığını ortaya ortaya koydu. En çok hangi telefonların 4G desteği olduğunu merak eden kullanıcılar, 4G teknolojisi ile ilgili detayları da İnternet üzerinden aradı.

Kullanıcılar “4G Nedir?” Diye Soruyor

Yandex’in yayınladığı arama sonuçlarına göre kullanıcılar, “4G nedir?”, “4G’nin avantajları nelerdir?” ve “4G ne zaman gelecek?” gibi aramalara sıklıkla başvurdu. Kullanıcıların 4G hakkındaki bir başka merakı konusu ise operatörlerin 4G’ye ne zaman geçeceği oldu. Yandex kullanıcıları, tek tek operatörlerin 4G’ye geçecekleri tarihi sorgulamanın yanında, operatörlerin satışa sunduğu 4G uyumlu akıllı cihazları da aradı. Bunların yanı sıra “4G baz istasyonu” ve “4G’nin zararları” ile ilgili aramalar da büyük oranda artış gösterdi.

Bu haber 983 kez okundu.
TeknoBilişim - 22:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.