17° Açık

3 Boyutlu Baskı Teknolojileri Fuarı İstanbul’da Açılıyor

Güncel - 9 Şubat 2015 22:25 A A

Son yıllarda adını sık sık duyduğumuz ve oldukça ilgi gören 3D yazıcılarda üçboyutlu baskı teknolojileri, yeni pazar arayışında olan girişimciler için yeni olanaklar sağlıyor. Tasarım ve yapılabilecekler konusunda, sınırların olmadığı bir dünya yaratan yazıcılar ile bardaktan yüzüğe, iç içe geçmiş süs eşyalarından yedek parçaya kadar birçok eşya üretebilmek mümkün. Türkiye’de ilk kez ‘3D PRINT EXPO TURKEY’ fuarı 12-15 Şubat 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 11.Hall’de ziyaretçileriyle buluşacak.

1980’li yıllarda temelleri atılmış olan, 3D baskı teknolojisi 2000’li yıllardan itibaren ulaşılabilir hale geldi. Var olan her nesneyi bir çeşit  ’ klonlama ’ özelliğine sahip olan bu teknoloji, bilim adamları tarafından zamanla geliştirilerek 21.yüzyılın en iyi icatlarından biri haline geldi.

prints

3D yazıcılarda üçboyutlu baskı teknolojileri, Makine üretiminde, otomotiv sanayinde, yapı işlerinde, aksesuar, ayakkabı tasarımı, endüstriyel ve mimari tasarım, eğitim alanında, bilimsel çalışmalarda, tıp sektöründe vb. birçok alanda kullanılıyor.  3D yazıcı teknolojisi yüksek maliyetli olsa da artık evlerimize kadar girmeye başladı. İlerleyen dönemlerde hayatımızı oldukça kolaylaştıracak bu teknoloji ile kaybettiğimiz bir eşyamızı, beğendiğimiz bir ayakkabıyı, hayal ettiğimiz her şeyi bu sayede oturduğumuz yerden üretebilir hale geliyoruz.

12-15 Şubat 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ‘3D PRINT EXPO TURKEY’ yanı sıra 4. İskele Kalıp FuarıRollexpo TurkeyRental Expo Turkey Fuarları da eş zamanlı olarak gerçekleşecek.

3d

 

Bu haber 750 kez okundu.
Güncel - 22:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.