14° Parçalı bulutlu

ASİS’ten 3 Yeni Ürün!

Güncel - 6 Nisan 2015 23:06 A A

ASİS, ARGE çalışmaları sonucunda akaryakıt sektöründe pek çok ilki gerçekleştirdi.

Dünyada ilk kez ASİS’in ürettiği lazer kalibrasyon ve görüntüleme teknolojisi 3D CalibeX-II®, akaryakıt istasyonları ATEX sertifikalı mobil satış terminali  MobileX® ve UHT teknolojisiyle kablosuz taşıt tanıma sistemi Cyber® TTS istasyon otomasyonunda yeniliklere imza atıyor.  

ARGE alanında akaryakıt sektörüne teknoloji üreten firmalardan ASİS, ürün portföyünü 3D lazer kalibrasyon ve görüntüleme sistemi 3D CalibeX-II®, ATEX sertifikalı mobil satış terminali MobileX®, UHT teknolojisiyle kablosuz taşıt tanıma sistemi Cyber® TTS ile genişletiyor.

3D Lazer Kalibrasyon ve Görüntüleme Teknolojisi : 3D CalibeX – II® Tek cihazda 

3 yılı aşan AR-GE çalışmaları sonucunda geliştirilen 3D CalibeX® ile tank içindeki tüm ölçüler, 3 boyutlu olarak lazer sistemi ile elde ediliyor. Kalibrasyon robotu 3D CalibeX® ile yeraltında gömülü olan tankın tüm matematik modeli çıkartılabiliyor. Böylece tankın içerisindeki yakıtın hacmi en hassas şekilde ve net olarak belirlenebiliyor. Bu doğruluk ve hız sayesinde istasyonlar, yeraltı tanklarında gerçekte kaç litre akaryakıtları olduğunu görebiliyor, aynı zamanda da EPDK’nın denetleme ve kontrol amaçlı tebliğine uygun veriler üretilebiliyor.

3D CalibeX®, Asis’e ait PCT Patentli bir üründür. 

ASİS, 3D CalibeX-II® ile CalibeX®’in özelliklerine, tank görüntüleme ve tank içi denetimini ekledi. Yeraltı tanklarındaki kalibrasyon problemini çözerek tank deformasyonunu izleyebilen böylece SIZINTI ve KAÇAK nedenlerini görüntüleyerek tespit edebilen ve ÇEVRE Uygulamaları adına da dünyadaki İLK ve TEK en son teknolojiyi sunan ASİS, 3D CalibeX-II® ile bir ilke imza attı.   

Yeraltı tankı lazer kalibrasyon ve HD görüntüleme teknolojisİ 3D CalibeX-II®, sadece 2” manşondan tankı gözlemleyerek işlem yapabilecek mikro boyutlarda. 

İstasyonlara Özel AteX Sertifikalı İlk ve Tek El Terminali: MobileX® 

ASİS, akaryakıt istasyonlarındaki kartlı ve cam etiketli  sadakat satış sistemini mobilize ederek istasyonlarda MobileX® ile bir ilke imza attı. İstasyonlara MobileX® araç camındaki kimlik etiketi ya da müşteri kartını okuyabilecek tasarıma sahiptir.

UHF Teknolojisi İle Kablosuz Taşıt Tanıma Sistemi: Cyber® TTS

Cyber® TTS; ulta yüksek frekans (UHF) teknolojisi ile üretilmiş araç kimlik birimlerinde esneklik ve teknolojik güvenlik sağlıyor. Tabancada okuma problemlerini ve ortam sorunlarını yok ediyor. Ekonomik ve hızlı montaj ile proje yaygınlığını destekliyor ve kablosuz odometre ile “KM” ve “CANBUS” verilerinin doğru ve online  izlenmesini sağlıyor.

Tabanca üzerindeki konum kontrol sistemi sayesinde tabancanın hareketini ya da tabancanın araçtaki konumunu tespit eder ve kontrol altında tutar. Kural dışı bir durum olması halinde otomasyon sistemine online iletir.

 

 

Bu haber 684 kez okundu.
Güncel - 23:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.