19° Açık

21. Yüzyıla Yön Veren Profesör, İstanbul’da Konuşacak

Güncel - 2 Nisan 2015 22:33 A A

Büyük veri konferansı Smartcon 2015 İstanbul’un açılış konuşmasını yapacak olan ABD’li profesör Alex Sandy Pentland, büyük veri trendleri ve nesnelerin interneti konularında önemli ipuçları verecek. Pentland, önde gelen ekonomi yayınları tarafından yüzyılı şekillendiren 100 Amerikalıdan biri olarak gösteriliyor.

26-27 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek büyük veri konferansı Smartcon 2015 İstanbul, teknoloji ve iş dünyasının önde gelen isimlerini ağırlayacak. Bu isimlerden biri olan Prof. Dr. Alex Sandy Pentland, etkinliğin açılış konuşmasını yapacak. Pentland, büyük veri trendleri ve nesnelerin interneti konularında önemli ipuçları verecek.

Prestijli ekonomi yayınları tarafından 21. yüzyılı şekillendiren 100 Amerikalıdan biri ve en güçlü 7 veri bilimci arasında gösterilen Dr. Pentland, MIT ve MIT Media Lab’de eğitim veriyor. Burada yönettiği Human Dynamics Lab ile büyük veriyi kullanarak toplumu anlama üzerine çalışmalar yürüten Profesör Pentland, giyilebilir teknolojiler, görsel kavrayış ve sosyal bilim konularında çığır açan bir isim olarak tanınıyor.

Zorlu Center PSM’de gerçekleştirilecek Smartcon 2015 İstanbul’da yapacağı konuşma büyük bir heyecanla beklenen Dr. Pentland, Google, Telefonica, Nissan ve Birleşmiş Milletler’in danışma kurullarında da görev yapıyor. Pentland ayrıca Dünya Ekonomik Forumu Büyük Veri İnisiyatifi’nin de liderleri arasında bulunuyor.

Bölgenin en kapsamlı etkinliği

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinin en geniş kapsamlı büyük veri etkinliği olan ve bu yıl ilk kez düzenlenen “Büyük veri, büyük fikirler” (“Big Data, Big Ideas”) temalı organizasyon, zengin içeriği ile öne çıkıyor. Büyük veri teknolojisinin 360 derece değerlendirileceği etkinlikte, nesnelerin interneti ve optimizasyondaki trendler, dijital, mobil ve pazarlamada büyük fikirler, veri bilim ve analitik, veri güvenliği ve gizlilik, yapay zeka ve yeni iş modelleri gibi birçok farklı başlıkta çeşitli oturumlar düzenlenecek. Etkinlik katılımcıları, farklı sektörlerden önde gelen kuruluşların yöneticilerinin yanı sıra önemli akademisyenlerle de tanışma ve birebir iletişim kurma fırsatı bulacak.

Smartcon+logo

Bu haber 689 kez okundu.
Güncel - 22:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.