21° Açık

2018’e Kadar Kablosuz Geniş Bant Ağ Kullanımı 12 Kat Artacak

Güncel - 26 Kasım 2014 19:31 A A

Wireless Broadband Alliance’ın kablosuz alt yapı analiz şirketi Maravedis-Rethink ile birlikte hazırladığı rapora göre, kablosuz geniş bant ağ kullanımının 2018’e kadar 12 kat artacağı tahmin ediliyor.

Kablosuz geniş bant teknolojileri geçmişten günümüze hızlı bir değişim gösterirken, önümüzdeki dönemde Wi-Fi ekosisteminin katlanarak genişlemesi ön görülüyor. Wireless Broadband Alliance’ın (WBA) kablosuz alt yapı analiz şirketi Maravedis-Rethink ile birlikte hazırladığı rapora göre, kablosuz geniş bantlar üzerinden beklenen veri trafiğinin 2018’e kadar 12 kat artması bekleniyor. WBA’nın raporuna göre mobil veri trafiğinin daha da yüksek oranda artarak, 2018’de 11.7 exabyte/aylık seviyesine ulaşması bekleniyor.

Rapora göre, kapasitelerin artmasıyla birlikte gelişen Wi-Fi ve LTE standartları, hızların artmasını ve gecikmelerin azalmasına sebep olacak. 2018’e kadar geniş bant ağ kullanımıyla birlikte ses ve IP tabanlı video kalitesinin artması, geniş bant bağlantının yaşamın ve çalışma hayatının vaz geçilemez kilit noktalarından biri halini almasını sağlayacak.
Cihaz ve ağ tarafında müşteri deneyimini artırmak ve maliyetleri düşürmek için entegre geniş bant ağ teknolojileriyle, bir çok teknik ve iş zorluklarının karşılanması zorunda. WBA’nın raporuna göre kablosuz teknoloji geliştikçe, kapasiteyi arttırmak için lisanslı kablosuz ağlar, spektrum sıkıntısı ve parazit problemleri ve yükselen veri trafiği gibi sorunlarla karşı karşıya kalınıyor.
Yeni nesil geniş bant ağ çözümleri ve Wi-Fi standartlarının gelişmesi, yeni spektrumların kullanımıyla birlikte kullanıcı deneyimini geliştiren kablosuz geniş bantlar iş fırsatlarını genişleterek, kurumlara yeni çözümler sunuyorlar.

Sektörün taleplerine yönelik kurumsal ağ ve iletişim çözümleriyle 12 yılıdır hizmet veren Net Vizyon, geniş bant ağ çözümleri alanında tüm tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek ürünleri tek bir çatı altında buluşturuyor. Net Vizyon, her geçen yıl katlanarak büyümeye devam eden kablosuz geniş bant ağ kullanımına yönelik olarak, Ubiquiti Networks, Cambium Networks ve Mimosa Networks ürünlerini portföyüne dahil etti.

Ubiquiti Networks, Cambium Networks ve Mimosa Networks’ün kablosuz geniş bant çözümlerini pazarla buluşturan Net Vizyon, kablosuz servis sağlayıcılara ve kurumlara yüksek kaliteli geniş bant bağlantıyı, hızlı ve güvenli bir şekilde erişmelerini sağlıyor. Mimosa Networks’un B5 ve B5C backhaul sistemlerini, kablosuz geniş bantta yeni standartları belirleyen Cambium Networks ePMP ürünlerini ve Ubiquiti Networks’ün tüm ürün gamı, Net Vizyon portföyünde bulabilirsiniz.

2018'e+kadar+kablosuz+aglar+uzerinde+ongorulen+ceri+trafigi

Veri-kapasitesinde-beklenen-artislar-2013-2018

Bu haber 510 kez okundu.
Güncel - 19:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.